LABORATUVAR

A+ A A-

AR-GE

Müşteri Taleplerini Ve Sektörel İhtiyaçları Önemseyen Yenilikçi Faaliyetler…

Ekmekçioğulları Grubu AR-GE Birimi; bilim ve teknolojinin gelişmesini sağlayacak yeni bilgileri elde etmek, mevcut bilgilerle yeni malzeme, ürün ve araçlar üretmek için kurulmuştur. Yazılım üretimi de dahil olmak üzere yeni sistem, süreç ve hizmetler oluşturmak veya mevcut olanları iyileştirip geliştirmek amacıyla faaliyet veren bir inovasyon birimidir.

AR-GE Birimi şirket adına daha etkin üretim yöntemleri geliştirmek, farklı dizayn ve süreçler ortaya koymak için yapılan çalışmaları takip etmektedir. Bu çalışmalar temel ve uygulamalı araştırmalarla geliştirme faaliyetlerinden oluşmaktadır.

Şirketin zamanla stratejik alanlarının çeşitlenmesi, ürün gamının artması ile üzerinde çalıştığı AR-GE konuları artmış, hizmet verilen sektörlere yönelik yeni AR-GE projeleri hayata geçirilmeye başlanmıştır.

Ekmekçioğulları Grubu;  bu çeşitliliğin ve disiplinler arası projelerin daha etkili bir şekilde yönetilebilmesi için teknoloji, ürün ve proses geliştirirken, bunlar için gerekli olan her türlü donanıma sahip AR-GE Birimine, verdiği önemle ilerlemesine hız katmaktadır.